DSC_0028

Vrh B 21. deň šteniatka už veselo behajú

Šteniatka sa už veselo “tackajú” na všetkých štyroch a dokonca sa začali štverať na steny pôrodnice a tak nám Janka požičala svoju pôrodnicu, o kúsok väčšiu, pretože je pre leonbergerov.

DSC_0021Pre nich je to tak výbeh asi do konca prvého mesiaca veľkosťou. Jamie, Bono a Bellinka sú v nej zatiaľ stratené, ale priestor ich veľmi podporil v bežkaní a už po prvom dni vidím, že sa veľmi rozhýbali. Začínajú si navzájom obhrýzať ušká a labky, tak som im dala aj prvé hračky, ale ešte sa hrať nevedia. Veľký priestor mal úžasný úspech aj u Missy, pretože si k malým mohla vliezť.

Po 17 dni prichádza k ďalšej zmene, doteraz zarastené ušká sa pomaly otvárajú. Na 21. deň ušká už majú otvorené všetky, takže začínajú počuť a strhnú sa na výrazný zvuk. Pekne rastú. Bono, náš prvorodený váži 1023 g, Jamie 1027 a Bellinka 1031g, ale práve sa napapali a už to mám odskúšané, že najťažšie je po papaní šteniatko, ktoré sa dostane k najplnšiemu cicíku. Zmenilo sa aj správanie Zivy k Missy. Kým prvé dva týždne sa jej pár krát ušlo okrem výstražného vrčania aj cvaknutie do uška, teraz ju Ziva začína k šteniatkam púšťať. Keď zakňučia alebo sa zobudia, Ziva si pokojne leží a do ohrádky hneď príde Missy, prekontroluje ich a začína oblizovať.

Dnes ráno si dokonca ľahla k nim namiesto Zivy akoby chcela kojiť, na čo Ziva hneď prišla a vôňa mliečka ich odlákala. Missy urazene vstala a odišla z ohrádky, ľahla si na gauč a odtiaľ pozorovala maminu Zivu.