30.deni0020

Vrh B 5. týždeň

V sobotu zavŕšili šteniatka piaty týždeň života. Tri krát denne dostávajú pevnú stravu (namočené granule alebo najemno nakrájané mäsko) a k tomu Zivine mliečko. Nekojí ich dva krát nadšene. Kŕmim ju päť krát denne s dávkou skoro dvojnásobne ako predtým a aj tak schudla na 7,5 kg, cez kožu jej cítim všetky rebrá. Malé jej dávajú riadne zabrať.

30.deni0006Každé je iné. Malý šrotovník je Belinka, s veľkým bruškom ju je priam umenie odfotiť. Je z nej aj riadny bitkár, len tak ľahko ju ani jeden z bratov nepremôže.

30.deni0007Najmenší je  Benjamin, drží si líniu a do bitky sa pustí keď sú Beli alebo Bono na chrbátiku, vtedy sa rozbehne a dopadne na nich labkami. Dlho mu to nevydrží, ťažké váhy ho ľahko zhodia dole. Dávno som ich nevážila, tak len podľa odhadu.

30.deni0002Včera som druhý krát odčervovala a dnes bolo chudákovi Bonovi „blbě“ ako sa hovorí. Odmietal iné ako maminine mliečko, ale nechala som ho, do večera to prešlo. Ohrádka im už nestačí, pištia keď ich tam nechám zatvorené. Chcú behať po celom dvore, ale to ich treba striehnuť, pretože sú ako malí zajkovia. Sadnú na ritku, zamerajú smer a rozbehnú sa hop sem hop tam ako zajace v poli. Jeden z nás ich musí striehnuť.

30.deni0016Na fotkách vidieť „patinu“ chalupy, čiastočne sme leniví a čiastočne nechceme nahradiť jej skoro 120 ročné čaro, takže opravujeme len čo je nutné. Bola postavená niekedy okolo 1894, takže kamenné múry sú úžasné v uplynulých horúčavách.