Handling X/2015

Keď sme sa rozhodli uskutočniť túto akciu, tak sme mali dva ciele, zlepšiť prácu handlerov so psíkmi a pre nás, zahájiť prvú lekciu z našej víkendovej „Kynologickej školy“. Kamenný mlyn je perfektné miesto, výborne dostupné z diaľnice, preliezky pre deti, príjemná reštaurácia a krásna pokosená, od cesty ohradená plocha. 
Handling_M_0040Deň nám vyšiel, bolo krásne babie leto. Naša predstava bola, že by sme chceli mať psíkov z rôznych plemien a veľkostí, aby sa v praxi pripravili aj na vyššie súťaže. Preto sme mali postavený kruh, mali sme výstavné stolíky a stolíky rozhodcov, presne rovnako ako na výstave.

Handling_M_0080

Handling tréningu sa v sobotu zúčastnilo jedenásť psíkov, z toho 5 cavalierov, 4 rhodesian ridgeback, 1 leonberger a 1 chodský pes. Najprv sme si spravili 20 min výcviku poslušnosti, kde sme si obzreli prácu každého so psom. Šteniatka sme mali bokom, skúsili sme si chodiť pri nohe, prácu s pamlskom a pár prvých pravidiel ako napríklad, že výstavný pes sa nikdy neučí sadať, namiesto povelu sadni používate stoj.

Handling_M_0066Potom som zobrala handlerov cavalierov a pustili sme si video z Cruft vystavovania cavalierov v posledných kruhoch, aby videli, ako to má vyzerať. Nuž a potom sa začalo pracovať v kruhu, na striedačku najprv cavaliere, potom veľké psy a potom pomiešane. Keď som si pozerala fotky a videa zo začiatku dňa a na konci, zdalo sa mi úžasné čo handleri za ten jeden deň dokázali. Všetka česť.

Handling_M_0098Začiatočníci a strední išli priam míľovými krokmi, skúsené handlerky sa na maličkom zlepšení riadne namakali, proste tak ako je to všade, 80% je good enough a 100 % je drina. 

Účastníci víkendového kurzu nastúpili do kruhov DANUBE duo CACIB Bratislava a získali výborné výsledky, posúďte sami! Viktor so svojím psíkom Rochester 2x vitaz triedy stredná, 2x CAC, 2x reserve CACIB a moji psíkovia Artuš Z Malého Majera bol len v sobotu a získal BOB, Artemis Z Malého Majera v sobotu BOS, Mkangawi Akiiki Alvin, V1 CAC, CACIB, BOS, kvalifikácia na CRUFTS 2016, Saša a Bambi Lady Maxilev Leonberger , V1 CAC, V1