Vrh CH Malé Valentínky

PrezentáciaMalé Valentínky

Skoro Vianočné krytie s Kleo Buco Cassanova od Martina Búciová Kasanová vyšlo na prvý šup. Tehotenstvo nám potvrdili 17.1.2023 s predpokladom 4 – 5 šteniatok.
Malú Evangelinu Z Malého Majera mi kamarát a spolumajiteľ Rastislav Nemec priniesol 14.2.2023 hneď ráno po prebdenej noci a tak som zrušila všetky hodiny. Bruško jej tvrdlo každých 10 a potom 5 minút a potom dlhšie nič a potom znovu. “Prvorodička, nebude to skôr ako večer” pomyslela som si a tak som pomoc posúvala na neskôr. Okolo pol 3 začala intenzívne tlačiť a trvala na tom aby behala po dvore. V tom chlade sa mi to nepozdávalo, ale nemala som na výber. Po štvrtej už boli všetci na ceste, ale Ginka už mala na mále a prvú babuľku som vytiahla uprostred záhrady o 16:45 a utekala ju aspoň vyutierať a odložiť do pôrodnice na vyhrievaný vankúš. “Čo máš? Babu! No super!” Volala som s kamarátkou Šarlotou, ktorá už prichádzala na pomoc. Na ďalšiu sme si počkali do 19:45 a narodila sa s korunkou a s tou mi už pomohla Šarlota a už aj Rasťo. Tretia baba sa narodila 19:45 a zase krásne vyfarbená.
Potom sa to pokašľalo a dvaja chlapčekovia to nedali, jeden bol maličký a druhý šiel nôžkami a zasekol sa, kontrakcie ustali a šteniatko nie a nie ísť von. Na telefóne konzultácie s veterinárom som pichla oxytocín a zobrali sme Ginku von, ale malého sme už nezachránili. Za chvíľu po ňom šlo ďalšie šteniatko zase nohami. Našťastie prišla kontrakcia a vypudila ho. Drobček nedýchalo a tak sme asi 5 min oživovali až sme zacítili pohyb, zachránili sme našu štvrtú Valentínku.
Teraz mi kňučia pri hlave a neviem zaspať od šťastia.Male Valentinky 2 Male Valentinky