Klubová výstava jeseň 2014

10676115_534648033335762_3609356352838273423_n[2]Špeciálna výstava psov so zadávaním CACSR Slovenského Cavalier a King Charles Spaniel klubu sa tento krát konala na novom mieste, v Tomášove. Máme krásny výsledok:
Ninnive Sevi Biely démon V1CAC v triede šampiónov TR: 4 years old, wll broken TR, rich tan, delight expression, moves very well and excelent shoulder, level topline. I wouldn’t like her a bit bigger, overall a very good speciment of the breed. Ziva mi dnes urobila obrovskú radosť!

Artemis z Malého Majera
Artemis z Malého Majera

Artemis Z Malého majera VD2 v triede mladých TR: 16 months old, well broken TR, tan a little pale on cheecks, good bone, nice rib, good topline, very well lay shoulders, good hocks, rear movement needs to tinned alebo kighten up considerably (ak to chapem spravne, tak spevniet?) Pekné hodnotenie tiež, hlavne od takého prísneho rozhodcu, akým pán Michael Brook z Veľkej Británie bol.

Rozhodca hodnotil pravdepodobne podľa anglických kritérií prvý pes V1 (výborný 1), druhý pes VD2 (veľmi dobrý 2) a tretí D (dobrý 3). Pre ľudí mimo výstavného sveta treba podotknúť, že je bežné, ak aj druhý a tretí psík majú výbornú, ale myslím že dnes sa takýto prípad nestal. Celkom by ma zaujímalo, či to bolo preto, lebo si jednoducho nemyslel, že dnes na to druhý a tretí psíkovia mali exteriér alebo, že to je jednoducho jeho hodnotenie len prvý má výbornú, druhý veľmi dobrú a tretí dobrú.
Len ak sa psík veľmi páčil tak dostal aj CAC, takže dosť tried bolo bez udelenia CAC. Mne sa zdalo, že uprednostňoval menších, kompaktných psíkov s nežným výrazom a výborným uhlením, ale to je môj subjektívny názor. Veľmi sa teším z výsledku Ninnive (Ziva) prvá v triede šampiónov!

No a ešte na záver, nemyslite si, že je chovateľkám jedno ako ich drobčkovia dopadnú.  Pozrite na štyri sudičky na výstave

Štyri sudičky
Štyri sudičky