Kúpanie cavalierov

Piatky sa stávajú čím ďalej tým viac našimi obľúbenými dňami, vždy nám prinesú niečo nové. Tento piatok som prišla dosť neskoro, pomaly začínalo padať šero, ale aj tak som sa rozhodla zrelaxovať po celom týždni a dať do poriadku záhradu.
Neprezieravo som sa rozhodla, že jediné čo ešte stihnem je poriadne vyumývať a vystriekať terasu a chodníčky dookola, v najhoršom si zažnem lampu. Ono by to bolo celkom v poriadku, keby som bola havinov prezieravo zavrela v dome, kým by bola vyschla zem okolo terasy. No, chyba lávky… Keď som zo zadumania pri sprchovaní terasy zdvihla hlavu a pozrela sa okolo seba, vybavila sa mi prvá Dysney-ovka Popoluška, keď na chodbe umývala dlážku a Lucifer jej ju zlomyseľne celú zašpinil. Keď si Lucifera vymeníte za troch cavalierov s blatovými fúzmi, na packách čierne ponožky, blatové fľaky a machule na všetkých kedysi snehobielych miestach, vrátane brušiek, ako sedia uprostred terasy pomaľovanej čiernymi packami jeden vedľa druhého, s krásne zježenými ušami, hlavičkami mierne naklonenými nabok, ako sa dívajú ako neviniatka, obraz do komixu. Ešte, že som si nechala z kúpeľne urobiť dvere na záhradu! Takže pekne po poriadku, šupla som do vane Zivu, sadla si do rohu vane k nej a po chvíli všade prskala voda a bublinky od šampóna. Bela s Missy si dali packy na okraj vane a zvedavo nakúkali čo sa to tam deje. Garfield vliezol za nami do kúpeľne, vyskočil si na okraj vane a obchádzal dookola a občas sa snažil packou zachytiť kvapôčky vody, alebo sa otriasal z kvapiek, ktoré ho nechtiac zasiahli.
Ziva už vyzerala ako zmoknuté kura a Missy od závisti skučala a vyskakovala štýlom: „Aj ja už chcem ísť a vyskúšať si to!“ Neostávalo mi inak, vyšampónovanú Zivu som nechala v rohu vane a šupla do nej Missy a už bola aj ona ako zmoknuté kura a po nej šla Bela. Postupne som ich vysprchovala, ale kým som skončila s Belou, Missy si vyliezla na sedaňu v rohu vane za môj chrbát, packy mi dala na plecia, nakoniec som bola celá mokrá aj ja. Konečne boli čisté, už ich len vysušiť. Ziva zbožňuje utieranie. Najprv jej do uteráka vezmem tváričku, očká, zvnútra ušká a hlavu jej poriadne vysuším, potom chrbát, chvost, packy a nakoniec bruško. Vtedy je už uterák skoro celý mokrý, tak ho vymením za ďalší. Vyberiem ju z vane, poutieram a nechám, nech sa ďalej sama suší na osuške na zemi, kým idú na rad baby. Missy sedela v rohu vane a bála sa odtiaľ zliezť, skúšala vstať, ale packy sa jej šmýkali. Nesúhlasne sa mi žalovala, že som začala utierať Belu ako prvú. To jej vykladanie je hrozne smiešne, také rôzne hrubo-tenké zvuky presne zodpovedajúce nálade, tento krát urazené. Prestupovala prednými labkami a bola hrozne smiešna, tak som zbehla po foťák nech mám aspoň akú takú fotku.

Keď prišiel Igor domov, už som mala kúpeľňu umytú po tej potope, terasu znovu vysprchovanú, šteniatka odfukovali pod dekou na sedačke, biela zase biela, jedna krajšia ako druhá.