Vrh A

Prvý vrh je pre chovateľa veľká udalosť. Pre mňa bola o to väčšia, že som sa k nemu z rôznych objektívnych dôvodov odhodlala až po desiatich rokoch od založenia chovnej stanice. Maminou mojich vytúžených šteniatok a tým aj zakladateľkou môjho chovu sa stala Ninnive Sevi Biely démon a otcom Royal Times Darlington.

V pondelok 13.5.2013 sa nám narodilo päť úžasných šteniatok v poradí Atos, Artemis, Artuš, Anabela a Amarilys.

Atos z Malého Majera
Atos z Malého Majera

Narodil sa ako naše prvé šteniatko, mal polovičnú korunku po mamine. Táto sa mu v budúcnosti zakryla čiernou, ako mamine, ale my vieme, že ju mal. Vážil 240 g a po prvom dni pribral 10 g, lebo bol papkoš. Jeho obľúbená sestrička bola Anabela. Často spinkali jeden vedľa druhého, kúsok od zvyšných troch. Veľmi sa podobajú doteraz a majú aj rovnakú povahu takú pokojnú bufeťácku.  Atos od malička chodil na cvičák a handling aj so svojím pánom Andrejom. Tu si môžete pozrieť viac obrázkov.


Artemis z Malého Majera
Artemis z Malého Majera

Artemis (Missy) sa narodila 13.5. o 20:20 ako druhé šteniatko. Mala korunku ako jej braček Atos, ktorá jej tiež zmizla po pár týždňoch. Vážila 250 g a hneď ako ju mamina vyčistila sa vybrala doslova požadovačne k mamine piť mliečko. Má krásne oddelené farby a je ju už teraz ťažké odfotografovať, lebo sa v kuse mrvila. Jej obľúbenec bol Artuš, doteraz sú rovnako živý. Artemis bola malý lovec, všetko od prvých dní preskúmala najprv noštekom a aj maminu vždy zavetrila ako prvá. Artemis ostala doma. Od troch mesiacov som ju brávala na tréning poslušnosti a handling tréning. Na výstavách sa jej veľmi darí. Už v 13 mesiacoch sa stala junior šampión Slovenska a ďalej sa budeme zúčastňovať výstav na Slovensku a v zahraničí.  Viac informácií o Missy nájdete na mojej stránke Naše psi.

Artuš z Malého Majera
Artuš z Malého Majera

Artuš sa narodil 13.5. o 21:20 a vážil 242 g. Bol zo všetkých šteniatok najsilnejší a už prvý deň predbehol váhou svoje sestričky a bračeka a vážil neuveriteľných 266 g. S manželom nás očaril, pretože bol veľmi tmavý (aj keď “plášť” z výstavného hľadiska nie je žiadaný) jednoducho nám pripomenul našu prvú sučku Ailinku Z jesennej vody a tak sa mu ušlo najviac fotiek. Ani sme si to s manželom neuvedomili. Artuš vyrástol na naše najdominantnejšie šteniatko, ktoré sa vie neskutočne tešiť zo života. Má nádherné veľké oči, ktoré dávajú osobitný výraz jeho hlavičke. Pevné labky a kostru a hustú, hladkú srsť. Tú má po mamine a na každej výstave jej ju chválili.  Okolo sveta sa rozhliada s hlavičkou hore akoby chcel povedať tu som ja kráľom a celý svet mi patrí. Artuš sa zúčastnil dvoch výstav s hodnotením v šteniatkach veľmi nádejný 2 a v mladých výborný 1. Má úžasnú paničku Katku a jej manžela Jurka. S Artušom trávia väčšinu času na prechádzkach a v lese.

Anabela z Malého Majera
Anabela z Malého Majera

Anabela (Bela) sa narodila ako štvrté šteniatko 13.5. o 22:43, vážila necelých 218 g a po prvom dni schudla ako jediné šteniatko na 215 g. Ešte k tomu všetkému jej usilovná mamina tak dokonale vylízala pupček, že jej začal silno krvácať. Chytila som paniku a potom som celý večer Zivu striehla, či to s tou starostlivosťou nepreháňa. Bela bola nádherne symetricky sfarbená, aj keď je farebne svetlejšia, drobunká a mala čo robiť aby sa k cicíku predrala medzi tými valibukmi. Bola malý bojovník a nakoniec sa jej to podarilo, alebo sa začala rozkrikovať a tak sme jej Ziva alebo ja rýchlo pomohli napraviť nespravodlivosť. Bela ostala najmenším šteniatkom, absolvovali sme zopár výstav, vždy bola výborná. Jej panička Soňa však preferuje nechať si ju ako maznáčika a má sa u nej ako v bavlnke.

Amarylis z Malého Majera
Amarylis z Malého Majera

Amarylis (Lilly) je naše najmladšie šteniatko, narodila sa 13.5. o 23:45, už som si myslela, že to bude až štrnásteho :). Bola druhé najmenšie šteniatko, vážila 233g a po prvom dni pribrala len na 235 g. Má jednu zadnú nôžku tmavú ako jej mamina. Podľa mňa mala najdlhšie ušká. Katulka ich nazvala, že sú netopierie. Má tiež veľmi pekné symetrické sfarbenie. Lilly je u paničky Janky, ktorá býva aj so svojimi staručkými rodičmi. Jej úlohou je byť psíkom canisterapeutom a priniesla im všetkým veľa radosti.