Šteniatka

Cavalier club showIMG_3867V angličtine je taký pekný výraz tzv. “hobby breeder” “chovateľstvo ako koníček” to som ja. Šteniatka plánujeme s manželom po “rodinnej dohode” raz za čas a šetrím si na toto obdobie väčšinu dovolenky. Vychovávame ich v byte a keď trošku vyrastú majú výbeh na záhrade. Vyrastajú v prostredí mojej širokej rodiny, detí, kamarátov, mačiek a psíkov kamarátov.

Výber nových rodín do ktorých šteniatka pôjdu je jednou z najťažších úloh pre chovateľa. Ak máte záujem o moje šteniatko, napíšte mi alebo zavolajte o sebe, prečo šteniatko chcete, do akého prostredia pôjde a aké s ním máte plány. V prípade, že niektoré z nich sa narodí pre vás, budem rada ak mi v budúcnosti dáte z času na čas vedieť, ako sa mu darí, ak s tým budete súhlasiť.

Napriek tomu, že chovám šteniatka pre radosť, mám svoj cieľ, mať kvalitnú, zdravú chovnú líniu. Mojou snahou je prispieť k zlepšovaniu kvality chovu na Slovensku.

V roku 2023 sa mi podaril jarný vrh CH štyroch krásne vyfarbených TR sučiek po Evangelíne Z Malého Majera a Kleo Buco Cassanova.

Začiatkom leta 2023 ešte plánujem krytie CH. Cloe Z Malého Majera, psíka ešte vyberám. Cloe mala šteniatka Vrh E, na fotke je jej syn Easy Z Malého Majera keď získal titul BOS (Best of opozite sex) na klubovej výstave v júni 2020, najúspešnejší z vrhu je šampión SR Ezop Z Malého Majera (Charlie) a žije v Nemecku.