DSC_0300

Vrh B

11.7.2015 sa nám narodili tri šteniatka Bono, Benjamín a Belinka Z Malého Majera. Všetky sú už vo svojich milujúcich rodinách.

VrhB_6_tyzdnov_i0060

Posledný si našiel rodinku malý Bono. Mal svoj príbeh trošku zamotanejší, v prvej rodinke mal chlapček alergiu a musel ísť preč. Našťastie,  už má  svoju veľkú rodinku od babičky, deda, ocina s maminou a malinkou, dvojročnou dcérkou až po Jerryho, psíka z útulku, ktorý si všeličo prežil a po strate svojho cavalierieho kamaráta Treviska si na malého lumpa od nás ťažko zvykal. Bono likviduje maličkej hračky a najradšej má Barbie. Najviac sa mi páčilo ako výchovne pôsobí, vraj keď maličká nechcela mrkvovú šťavu a mamina ju volala, tak sa ozlomkrky rozbehol, aby bol prvý. Dievčatko radšej v strachu šťavu chytro vypilo, aby jej ju nevypil on.  Večer spolu pozerajú telku a zaspávajú pri rozprávke. Bono má packu na ručičke maličkej aby mu náhodou neodišla.

VrhB_6_tyzdnov_i0043

Benjamin Z Malého Majera išiel k svojej paničke tento piatok večer a prišli si po neho babina, jej dospelý syn s manželkou. Je to malý šinter, vždy vymyslí nejakú “lumpárnu” ale za tváričkou nezbedníka je malý maznoško a miláčik svojej maminy Zivy. Teraz už veselo likviduje koberce svojej babine z Moravy, miluje donášanie loptičiek a svojho veľkého kamaráta zlatého retrievera keď príde na návštevu zvyšok rodinky.

Belinka Z Malého Majera na prechádzke
Belinka Z Malého Majera na prechádzke

 Belinka býva kúsok od nás v Piešťanoch s rodičmi a 9 ročným dievčatkom. Chodieva ju s obľubou čakať do školy, kde ju obkolesí húf detí a ona sa z nimi zabáva. Doma má ešte kamarátky suchozemské korytnačky. Je odvážna, veselá a bezproblémová. Krásne vie chodiť pri nohe s hlavičkou, ktorú si nosí vysoko do hora ako princezná. Strávila s nami krásny deň v sobotu na handling tréningu a úžasne cvičila, akoby ani nebola trojmesačné šteniatko.

Rodičia šteniatok

Snímka1

Moje šteniatka sú odchované v byte a na záhrade, prežívame s nimi každý deň. Od malička sa stretávajú s našimi kamarátmi, deťmi mojej sestry aj z celej ulice a na ich výchove sa okrem Zivy a ich polovičnej sestričky Missy podieľa aj náš kocúrik Garfield.  Začneme s učením pribiehania na meno, zvykanie na obojok a chodenie pri nohe a rozoznaním základných povelov sadni, ľahni, vstaň a budeme skúšať aj výstavný postoj. Šteniatka budú mať výstavné predpoklady, ale v prvom rade budem pre ne vyberať milujúcu rodinu.

Budúcemu majiteľovi poskytnem všetky potrebné informácie (povahu šteniatka, zdravotný stav, výstavné predpoklady) a v prípade záujmu poradenstvo. Šteniatko bude mať očkovania zodpovedajúce veku, očkovací preukaz, rodokmeň, zmluvu a fotky z obdobia, kým boli s nami.